Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Podstawy

Jak działa Pomagam.pl ?
Zobacz
Jak działa Pomagam.pl ?
Zamknij

Pomagam.pl pozwala w ciągu kilku chwil samodzielnie stworzyć internetową zbiórkę pieniężną na dowolny cel oraz udostępnia narzędzia do jej promowania. Zbieranie pieniędzy na potrzeby lub marzenia – zarówno własne, jak i innych osób – nigdy nie było prostsze.

Zamknij
Ile to kosztuje ?
Zobacz
Ile to kosztuje ?
Zamknij

Stworzenie i prowadzenie zbiórki jest darmowe. Od każdej otrzymanej przez Ciebie wpłaty potrącamy 5% na promocję serwisu (a więc i samych zbiórek) oraz 2,5% na pokrycie opłat operatorów płatności. Utrzymanie i dalszy rozwój serwisu nie kosztuje Cię nic i jest możliwy dzięki dobrowolnemu wsparciu użytkowników i przyjaciół Pomagam.pl. Nigdy nie obciążamy żadnymi opłatami Twoich darczyńców.

Pamiętaj! Pomagam.pl to najskuteczniejsze z dostępnych narzędzi zbierania pieniędzy w internecie. Dodatkowe wpłaty, które uzyskasz wybierając Pomagam.pl, z nawiązką pokryją nasze niewielkie opłaty.

Uważaj! Portale określające się jako całkowicie darmowe obciążają opłatami Twoich darczyńców i stosują opłaty dodatkowe! Stosowane przez nie zaokrąglenia sprawiają, że opłaty od mniejszych wpłat mogą wynieść nawet kilkadziesiąt procent! Poniesiesz też dodatkowe opłaty za włączenie obsługi płatności kartami kredytowymi, PayPalem, itd. Pomagam.pl nigdy nie obciąża żadnymi opłatami Twoich darczyńców ani nie obciąża Cię żadnymi opłatami dodatkowymi!

Zamknij
Kto może założyć zbiórkę ?
Zobacz
Kto może założyć zbiórkę ?
Zamknij

Zbiórkę może założyć każdy (osoby prywatne, fundacje, firmy i inne organizacje). Osoby niepełnoletnie powyżej 13 roku życia mogą utworzyć zbiórkę za zgodą rodziców.

Zamknij
Na jaki cel mogę założyć zbiórkę ?
Zobacz
Na jaki cel mogę założyć zbiórkę ?
Zamknij

Zbiórkę na Pomagam.pl możesz założyć na dowolny cel. Wciąż jesteśmy zaskakiwani pomysłowością użytkowników. Możliwości są nieograniczone!

Zamknij
Czy mogę zbierać pieniądze dla kogoś innego ?
Zobacz
Czy mogę zbierać pieniądze dla kogoś innego ?
Zamknij

Tak, jeśli posiadasz na to zgodę tej osoby.

Zamknij
Czy to jest legalne ?
Zobacz
Czy to jest legalne ?
Zamknij

Tak. Od dnia 18 lipca 2014 r. zbiórki pieniężne, w ramach których wpłaty dokonywane są bezpośrednio na konto bankowe (tak jak na Pomagam.pl), nie podlegają ustawie o zbiórkach publicznych i są w pełni legalne. Prowadzenie zbiórki na Pomagam.pl nie wymaga żadnych pozwoleń ani zgłoszeń.

Zamknij
Czy to jest skuteczne ?
Zobacz
Czy to jest skuteczne ?
Zamknij

Zdecydowanie tak. Prowadzenie zbiórki na Pomagam.pl jest znacznie skuteczniejsze niż zbieranie pieniędzy w inny sposób ponieważ:

- Liczy się społeczność. W tłumie siła. Fakt, że osoby wspierające Twoją zbiórkę mogą w łatwy sposób się policzyć, zostawiać komentarze, udostępniać Twoją zbiórkę i śledzić jej postępy pozwala zebrać wokół akcji znaczną społeczność.

- Liczy się chwila. Wspieranie ma charakter impulsywny, a na Pomagam.pl użytkownicy mogą w maksymalnie prosty i szybki sposób dokonać płatności elektronicznych. Możliwość dokonania natychmiastowych wpłat znacząco zwiększa ich ilość w porównaniu ze zbieraniem pieniędzy w inny sposób, np. poprzez apele o wpłaty bezpośrednio na podane konto bankowe.

- Liczy się forma. Atrakcyjna forma znacznie zwiększa szanse powodzenia zbiórki pieniężnej. Zaprojektowaliśmy Pomagam.pl tak, aby każdy mógł w prosty sposób stworzyć piękną, prostą i intuicyjną stronę zbiórki. Strona jest także przystosowana do wyświetlania na telefonach komórkowych i tabletach (ponad 50% ruchu na stronie!).

- Liczy się przekaz. Odpowiedni opis zbiórki jest niezwykle ważny. Podczas tworzenia strony zbiórki zobaczysz wskazówki pokazujące Ci krok po kroku, jak stworzyć atrakcyjny i przede wszystkim skuteczny opis zbiórki.

Zamknij
Na jakie konto mogę wypłacić zebrane pieniądze ?
Zobacz
Na jakie konto mogę wypłacić zebrane pieniądze ?
Zamknij

Zebrane pieniądze możesz wypłacić na dowolne konto w polskim banku. Możesz również dokonać wypłaty na konto dowolnej organizacji społecznej.

Zamknij
Kiedy będę mógł wypłacić zebrane pieniądze ?
Zobacz
Kiedy będę mógł wypłacić zebrane pieniądze ?
Zamknij

Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata w żaden sposób nie wpływa na Twoją zbiórkę. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać tak długo, aż zdecydujesz się ją zamknąć. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat ani jakichkolwiek innych zmian na stronie Twojej zbiórki.

Zamknij
Czy od zebranych pieniędzy muszę zapłacić podatek ?
Zobacz
Czy od zebranych pieniędzy muszę zapłacić podatek ?
Zamknij

Co do zasady, wpłaty przekazywane w ramach zbiórek prowadzonych na Pomagam.pl stanowią darowizny. W związku z tym, jeżeli organizujesz zbiórkę jako osoba prywatna (czyli osoba fizyczna nieprowadząca zbiórki w ramach działalności gospodarczej), to nie musisz płacić jakichkolwiek podatków ani dokonywać jakichkolwiek zgłoszeń, jeżeli żadna z wpłacających osób nie przekazała Ci kwoty przekraczającej 4 902 zł (w ciągu ostatnich 5 lat). W przypadku wpłat od członków rodziny, limit ten jest jeszcze wyższy. Jeżeli któraś z wpłat przekroczyła tę kwotę lub masz inne pytania podatkowe, skontaktuj się ze swoim urzędem skarbowym.

Zamknij
Czy wspieranie organizatorów zbiórek jest bezpieczne ?
Zobacz
Czy wspieranie organizatorów zbiórek jest bezpieczne ?
Zamknij

Nasza społeczność opiera się na zasadzie wzajemnego zaufania, a Pomagam.pl zostało zaprojektowane w sposób skłaniający do przestrzegania zasad transparentności. Niestety nie istnieje sposób, który pozwoliłby nam w 100% zagwarantować, że każdy organizator zamieszcza na stronie swojej zbiórki precyzyjne, wyczerpujące i prawdziwe informacje.

Właśnie dlatego kładziemy tak duży nacisk na kwestie związane z bezpieczeństwem: zebrane środki wypłacamy wyłącznie na zweryfikowane konta bankowe lub konta fundacji zarejestrowanych w KRS, umożliwiamy zgłaszanie ewentualnych nadużyć oraz kontakt z organizatorami zbiórek, wskazujemy, czy organizator zbiórki połączył konto z profilem na Facebooku itp.

Przed dokonaniem wpłaty zachęcamy do sprawdzenia, czy na stronie zbiórki podane są dane kontaktowe, linki stron internetowych, profili w mediach społecznościowych i inne informacje uwiarygodniające zbiórkę i jej organizatora. Ostatecznie jednak (tak ja w przypadku każdej zbiórki pieniężnej niezależnie od jej formy), to wpłacający dokonuje ostatecznej oceny, czy zbiórkę uważa za wystarczająco wiarygodną, aby ją wesprzeć.

Nie wspieraj zbiórki, jeśli choćby częściowo nie rozumiesz lub nie ufasz przedstawionym zapewnieniom dotyczącym jej celu lub organizatora. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, skontaktuj się z organizatorem zbiórki korzystając z przycisku „zadaj pytanie” na stronie zbiórki. Jeżeli Twoje wątpliwości nie zostaną rozwiane, wstrzymaj się z wpłatą. Wspieraj osoby i organizacje, które znasz i którym ufasz.

Zamknij

Zbiórki

Jak mogę założyć zbiórkę ?
Zobacz
Jak mogę założyć zbiórkę ?
Zamknij

Kliknij tutaj (lub w przycisk „Stwórz zbiórkę” na stronie głównej Pomagam.pl) i postępuj zgodnie z instrukcjami. Założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz.

Zamknij
Jak długo trwa uruchomienie zbiórki ?
Zobacz
Jak długo trwa uruchomienie zbiórki ?
Zamknij

Swoją zbiórkę uruchamiasz samodzielnie w dowolnej chwili. Zbiórka publikowana jest natychmiast.

Zamknij
Czy po opublikowaniu zbiórki będę mógł ją jeszcze edytować ?
Zobacz
Czy po opublikowaniu zbiórki będę mógł ją jeszcze edytować ?
Zamknij

Tak, zbiórkę możesz edytować w każdej chwili.

Zamknij
Ile to kosztuje ?
Zobacz
Ile to kosztuje ?
Zamknij

Stworzenie i prowadzenie zbiórki jest darmowe. Od każdej otrzymanej przez Ciebie wpłaty potrącamy 5% na promocję serwisu (a więc i samych zbiórek) oraz 2,5% na pokrycie opłat operatorów płatności. Utrzymanie i dalszy rozwój serwisu nie kosztuje Cię nic i jest możliwy dzięki dobrowolnemu wsparciu użytkowników i przyjaciół Pomagam.pl. Nigdy nie obciążamy żadnymi opłatami Twoich darczyńców.

Pamiętaj! Pomagam.pl to najskuteczniejsze z dostępnych narzędzi zbierania pieniędzy w internecie. Dodatkowe wpłaty, które uzyskasz wybierając Pomagam.pl, z nawiązką pokryją nasze niewielkie opłaty.

Uważaj! Portale określające się jako całkowicie darmowe obciążają opłatami Twoich darczyńców i stosują opłaty dodatkowe! Stosowane przez nie zaokrąglenia sprawiają, że opłaty od mniejszych wpłat mogą wynieść nawet kilkadziesiąt procent! Poniesiesz też dodatkowe opłaty za włączenie obsługi płatności kartami kredytowymi, PayPalem, itd. Pomagam.pl nigdy nie obciąża żadnymi opłatami Twoich darczyńców ani nie obciąża Cię żadnymi opłatami dodatkowymi!

Zamknij
Czy muszę określić planowaną do zebrania kwotę ?
Zobacz
Czy muszę określić planowaną do zebrania kwotę ?
Zamknij

Tak. Pozwala to zrozumieć darczyńcom, ile pieniędzy chcesz zebrać i umożliwia śledzenie postępów zbiórki. Nie przejmuj się, jeśli nie wiesz, jakiej dokładnie kwoty potrzebujesz lub jaką kwotę jesteś w stanie zebrać. W każdej chwili będziesz mógł ją zmienić.

Zamknij
Co stanie się, jeśli nie zbiorę planowanej kwoty ?
Zobacz
Co stanie się, jeśli nie zbiorę planowanej kwoty ?
Zamknij

Nic. Nie ma to żadnych negatywnych konsekwencji. Zachowujesz wszystkie wpłaty. W każdej chwili możesz również zmienić planowaną do zebrania kwotę.

Zamknij
Czy po zebraniu planowanej kwoty mogę dalej zbierać pieniądze ?
Zobacz
Czy po zebraniu planowanej kwoty mogę dalej zbierać pieniądze ?
Zamknij

Tak. Możesz też w każdej chwili zmienić planowaną do zebrania kwotę.

Zamknij
Jak długo może trwać zbiórka ?
Zobacz
Jak długo może trwać zbiórka ?
Zamknij

Możesz prowadzić swoją zbiórkę tak długo, jak tylko chcesz.

Zamknij
Czy mogę prowadzić jednocześnie zbiórkę na innych portalach albo w innych miejscach w internecie?
Zobacz
Czy mogę prowadzić jednocześnie zbiórkę na innych portalach albo w innych miejscach w internecie?
Zamknij

Tak, ale stanowczo to odradzamy. Jeśli prowadzisz już jakąś zbiórkę, wstrzymaj ją i skup się na nowej zbiórce na Pomagam.pl. Dlaczego? Prowadzenie zbiórki w różnych miejscach jednocześnie zmniejsza wiarygodność Twojej zbiórki i utrudnia skoncentrowanie całej społeczności darczyńców w jednym miejscu. Wspierające Cię osoby nie wiedzą, jaką faktycznie kwotę udało się już zebrać na dany cel i czy wsparcie jest nadal potrzebne. Skup cały wysiłek na zbieraniu pieniędzy na Pomagam.pl, gdzie wszyscy w każdej chwili mogą zobaczyć aktualnie zebraną kwotę.

Kieruj na swoją zbiórkę na Pomagam.pl wszystkich potencjalnych darczyńców. Nie publikuj równocześnie apeli o wpłaty bezpośrednio na konto bankowe, wpłaty na innym portalu lub na innej stronie internetowej. We wszystkich swoich apelach wskazuj jedno miejsce, w którym można Cię wesprzeć, czyli stronę Twojej zbiórki na Pomagam.pl.

Zamknij
Czy mogę wybrać kategorię, w której pojawi się moja zbiórka ?
Zobacz
Czy mogę wybrać kategorię, w której pojawi się moja zbiórka ?
Zamknij

Nie. Zbiórki do poszczególnych kategorii przypisuje zespół Pomagam.pl.

Zamknij
Kiedy moja zbiórka pojawi się na stronie głównej Pomagam.pl i w wynikach wyszukiwania ?
Zobacz
Kiedy moja zbiórka pojawi się na stronie głównej Pomagam.pl i w wynikach wyszukiwania ?
Zamknij

Na stronie głównej wyświetlamy zbiórki organizatorów, którzy zamieścili już swoje zdjęcie profilowe oraz wskazali konto bankowe do wypłaty pieniędzy ze zbiórki.

Zamknij
Co mogę zrobić, aby moja zbiórka została wyświetlona na wyższej pozycji ?
Zobacz
Co mogę zrobić, aby moja zbiórka została wyświetlona na wyższej pozycji ?
Zamknij

Intensywnie promuj swoją zbiórkę. Algorytm decydujący o kolejności wyświetlania zbiórek bierze pod uwagę przede wszystkim sumę wpłat na Twoją zbiórkę z ostatnich dni. Pamiętaj jednak, że pozycja, na której wyświetli się Twoja zbiórka nie ma większego znaczenia. Dlaczego? Musisz mieć na uwadze, że niewiele osób wstaje rano i zastanawia się, komu przekazać swoje ciężko zarobione pieniądze. Użytkownicy nie wchodzą na Pomagam.pl w poszukiwaniu zbiórek, które mogliby wesprzeć. Wspierają zbiórki, o których dowiedzieli się od swoich znajomych: na Facebooku, Twitterze lub poprzez e-maila. Dlatego intensywne promowanie zbiórki jest tak ważne. Gdy tylko opublikujesz swoją zbiórkę, przekażemy Ci dokładne wskazówki, jak to robić.

Zamknij
Jak mogę zakończyć zbiórkę ?
Zobacz
Jak mogę zakończyć zbiórkę ?
Zamknij

Zbiórkę możesz zakończyć w każdej chwili. Aby to zrobić, zaloguj się i kliknij przycisk „moje zbiórki” na górnym pasku strony Pomagam.pl. Jeśli masz więcej niż jedną zbiórkę, wybierz tę, którą chcesz zamknąć. Po przejściu do panelu zarządzania Twoją zbiórką kliknij przycisk „Zakończ” znajdujący się na dole strony i postępuj zgodnie z instrukcjami. Pamiętaj, że nie musisz kończyć swojej zbiórki, aby wypłacić pieniądze! Dowiedz się, jak wypłacić pieniądze ze zbiórki.

Zamknij

Wypłaty

Na jakie konto mogę wypłacić zebrane pieniądze ?
Zobacz
Na jakie konto mogę wypłacić zebrane pieniądze ?
Zamknij

Zebrane pieniądze możesz wypłacić na swoje konto w dowolnym polskim banku. Możesz również dokonać wypłaty na konto wybranej przez Ciebie fundacji.

Zamknij
Kiedy będę mógł wypłacić zebrane pieniądze ?
Zobacz
Kiedy będę mógł wypłacić zebrane pieniądze ?
Zamknij

Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata w żaden sposób nie wpływa na Twoją zbiórkę. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać tak długo, aż zdecydujesz się ją zamknąć. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat ani jakichkolwiek innych zmian na stronie Twojej zbiórki.

Zamknij
Jak często mogę wypłacać pieniądze ?
Zobacz
Jak często mogę wypłacać pieniądze ?
Zamknij

Tak często, jak tylko chcesz. Pamiętaj jednak, że Pomagam.pl realizuje przelewy raz dziennie.

Zamknij
Czy wypłata pieniędzy powoduje wyzerowanie licznika wpłat na stronie zbiórki ?
Zobacz
Czy wypłata pieniędzy powoduje wyzerowanie licznika wpłat na stronie zbiórki ?
Zamknij

Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat ani jakichkolwiek innych zmian na stronie Twojej zbiórki.

Zamknij
Jak wypłacić zebrane pieniądze ?
Zobacz
Jak wypłacić zebrane pieniądze ?
Zamknij

Aby wypłacić zebrane pieniądze, zaloguj się i kliknij przycisk „moje zbiórki” na górnym pasku strony Pomagam.pl. Jeśli masz więcej niż jedną zbiórkę, wybierz tę, z której chcesz wypłacić pieniądze. Następnie kliknij przycisk „Wypłać” i postępuj zgodnie ze wskazówkami.

Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata w żaden sposób nie wpływa na Twoją zbiórkę. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać tak długo, aż zdecydujesz się ją zamknąć. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat ani jakichkolwiek innych zmian na stronie Twojej zbiórki.

Zamknij
Jak długo trwa wypłata pieniędzy ?
Zobacz
Jak długo trwa wypłata pieniędzy ?
Zamknij

Wypłata pieniędzy trwa na ogół do 3 dni roboczych.

Zamknij
Czy mogę otrzymać fakturę ?
Zobacz
Czy mogę otrzymać fakturę ?
Zamknij

Oczywiście. Aby wydrukować fakturę kliknij swoje zdjęcie profilowe/awatar w prawym górnym rogu strony, a następnie wybierz „Ustawienia”. Na stronie ustawień kliknij przycisk „Potrzebuję faktury” na samym dole strony i postępuj zgodnie z wskazówkami.

Zamknij
Czy od zebranej kwoty muszę zapłacić podatek ?
Zobacz
Czy od zebranej kwoty muszę zapłacić podatek ?
Zamknij

Co do zasady, wpłaty przekazywane w ramach zbiórek prowadzonych na Pomagam.pl stanowią darowizny. W związku z tym, jeżeli organizujesz zbiórkę jako osoba prywatna (czyli osoba fizyczna nieprowadząca zbiórki w ramach działalności gospodarczej), to nie musisz płacić jakichkolwiek podatków ani dokonywać jakichkolwiek zgłoszeń, jeżeli żadna z wpłacających osób nie przekazała Ci kwoty przekraczającej 4 902 zł (w ciągu ostatnich 5 lat). W przypadku wpłat od członków rodziny, limit ten jest jeszcze wyższy. Jeżeli któraś z wpłat przekroczyła tę kwotę lub masz inne pytania podatkowe, skontaktuj się ze swoim urzędem skarbowym.

Zamknij

Wpłaty

Jak mogę dokonać wpłaty na zbiórkę ?
Zobacz
Jak mogę dokonać wpłaty na zbiórkę ?
Zamknij

Kliknij przycisk „Wpłać teraz” na stronie zbiórki i postępuj zgodnie z instrukcjami. Dokonanie wpłaty zajmuje dosłownie kilka chwil.

Zamknij
Jakie kanały płatności są dostępne na Pomagam.pl ?
Zobacz
Jakie kanały płatności są dostępne na Pomagam.pl ?
Zamknij

Pomagam.pl umożliwia dokonanie szybkiego przelewu internetowego z większości polskich banków. Dodatkowo masz możliwość dokonania tradycyjnego przelewu z dowolnego banku (także zagranicznego) oraz dokonania wpłaty na poczcie. Możesz także zrealizować wpłatę przy użyciu karty kredytowej oraz PayPal.

Zamknij
Jak mogę dokonać przelewu z zagranicy ?
Zobacz
Jak mogę dokonać przelewu z zagranicy ?
Zamknij

Jeśli nie posiadasz konta w polskim banku, wciąż możesz dokonać wpłaty na kilka rożnych sposobów. Po pierwsze, możesz dokonać wpłaty przy użyciu karty kredytowej lub PayPal. Jeśli posiadasz rachunek w którymś z banków europejskich, możesz również dokonać szybkiego przelewu z tego banku wybierając z dostępnych kanałów płatności kanał SEPA Euro Payments. Wpłaty z dowolnego banku na świecie możesz dokonać także wybierając podczas wpłaty kanał „przelew tradycyjny”.

Zamknij
Czy na Pomagam.pl możliwe jest dokonanie wpłaty przy użyciu karty kredytowej lub konta PayPal ?
Zobacz
Czy na Pomagam.pl możliwe jest dokonanie wpłaty przy użyciu karty kredytowej lub konta PayPal ?
Zamknij

Tak.

Zamknij
Chce odliczyć wpłatę od podatku. Czy mogę otrzymać zaświadczenie o dokonaniu darowizny ?
Zobacz
Chce odliczyć wpłatę od podatku. Czy mogę otrzymać zaświadczenie o dokonaniu darowizny ?
Zamknij

Pomagam.pl nie wystawia w imieniu organizatorów zbiórek zaświadczeń o dokonaniu darowizny.

Jeżeli organizatorem zbiórki jest fundacja, w celu uzyskania informacji o możliwości uzyskania odpowiedniego zaświadczenia należy skontaktować się bezpośrednio z fundacją (np. korzystając z przycisku „zadaj pytanie” na stronie zbiórki). Jeżeli organizatorem zbiórki jest osoba prywatna, to darowizny przekazywane na jej rzecz nie pomniejszają podstawy opodatkowania.

Zamknij
Jak długo trwa księgowanie wpłaty ?
Zobacz
Jak długo trwa księgowanie wpłaty ?
Zamknij

Wszystko zależy od wybranego kanału płatności. Niektóre banki oraz PayPal dokonują księgowania 24 godziny na dobę (księgowanie trwa wtedy do 5 minut). Inne banki nie dokonują księgowania w godzinach nocnych i weekendy (księgowanie trwa wtedy do dwóch dni roboczych). Najdłużej trwa księgowanie wpłat dokonanych na poczcie i może ono wynieść nawet kilka dni. Gdy tylko zaksięgujemy Twoją wpłatę, otrzymasz potwierdzenie na adres e-mail podany podczas wpłaty.

Zamknij

Bezpieczeństwo

Czy wspieranie organizatorów zbiórek jest bezpieczne ?
Zobacz
Czy wspieranie organizatorów zbiórek jest bezpieczne ?
Zamknij

Nasza społeczność opiera się na zasadzie wzajemnego zaufania, a Pomagam.pl zostało zaprojektowane w sposób skłaniający do przestrzegania zasad transparentności. Niestety nie istnieje sposób, który pozwoliłby nam w 100% zagwarantować, że każdy organizator zamieszcza na stronie swojej zbiórki precyzyjne, wyczerpujące i prawdziwe informacje.

Właśnie dlatego kładziemy tak duży nacisk na kwestie związane z bezpieczeństwem: zebrane środki wypłacamy wyłącznie na zweryfikowane konta bankowe lub konta fundacji zarejestrowanych w KRS, umożliwiamy zgłaszanie ewentualnych nadużyć oraz kontakt z organizatorami zbiórek, wskazujemy, czy organizator zbiórki połączył konto z profilem na Facebooku itp.

Przed dokonaniem wpłaty zachęcamy do sprawdzenia, czy na stronie zbiórki podane są dane kontaktowe, linki stron internetowych, profili w mediach społecznościowych i inne informacje uwiarygodniające zbiórkę i jej organizatora. Ostatecznie jednak (tak ja w przypadku każdej zbiórki pieniężnej niezależnie od jej formy), to wpłacający dokonuje ostatecznej oceny, czy zbiórkę uważa za wystarczająco wiarygodną, aby ją wesprzeć.

Nie wspieraj zbiórki, jeśli choćby częściowo nie rozumiesz lub nie ufasz przedstawionym zapewnieniom dotyczącym jej celu lub organizatora. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, skontaktuj się z organizatorem zbiórki korzystając z przycisku „zadaj pytanie” na stronie zbiórki. Jeżeli Twoje wątpliwości nie zostaną rozwiane, wstrzymaj się z wpłatą. Wspieraj osoby i organizacje, które znasz i którym ufasz.

Zamknij
Czy Pomagam.pl kontroluje sposób wydawania zebranych środków ?
Zobacz
Czy Pomagam.pl kontroluje sposób wydawania zebranych środków ?
Zamknij

Ze względu na ilość zbiórek prowadzonych na Pomagam.pl nie jesteśmy w stanie kontrolować sposobu wydatkowania zebranych środków. Właśnie dlatego kładziemy tak duży nacisk na kwestie związane z bezpieczeństwem: zebrane środki wypłacamy wyłącznie na zweryfikowane konta bankowe lub konta fundacji zarejestrowanych w KRS, umożliwiamy zgłaszanie ewentualnych nadużyć oraz kontakt z organizatorami zbiórek, wskazujemy, czy organizator zbiórki połączył konto z profilem na Facebooku itp.

Przed dokonaniem wpłaty zachęcamy do sprawdzenia, czy na stronie zbiórki podane są dane kontaktowe, linki stron internetowych, profili w mediach społecznościowych i inne informacje uwiarygodniające zbiórkę. Ostatecznie jednak (tak ja w przypadku każdej zbiórki pieniężnej niezależnie od jej formy), to wpłacający dokonuje ostatecznej oceny, czy zbiórkę uważa za wystarczająco wiarygodną, aby ją wesprzeć.

Nie wspieraj zbiórki, jeśli choćby częściowo nie rozumiesz lub nie ufasz przedstawionym zapewnieniom dotyczącym jej celu lub organizatora. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, skontaktuj się z organizatorem zbiórki korzystając z przycisku „zadaj pytanie” na stronie zbiórki. Jeżeli Twoje wątpliwości nie zostaną rozwiane, wstrzymaj się z wpłatą. Wspieraj osoby i organizacje, które znasz i którym ufasz.

Zamknij
Czy mogę zgłosić nadużycie ?
Zobacz
Czy mogę zgłosić nadużycie ?
Zamknij

Oczywiście. Jeśli uważasz, że organizator zbiórki narusza prawo, zgłoś nadużycie. Przed dokonaniem zgłoszenia możesz skontaktować się z organizatorem zbiórki, aby rozwiać swoje ewentualne wątpliwości. Aby to zrobić naciśnij przycisk „Zadaj pytanie” na stronie zbiórki.

Zamknij
W jakich sytuacjach powinienem zgłosić nadużycie ?
Zobacz
W jakich sytuacjach powinienem zgłosić nadużycie ?
Zamknij

Zawsze, jeśli uważasz, że organizator zbiórki narusza prawo. Reagujemy na wszystkie zgłoszenia dotyczące naruszeń prawa przy wykorzystaniu naszej strony. Nie możemy i nie będziemy się natomiast angażować w Twoje prywatne sprawy i spory z organizatorem zbiórki. Nie reagujemy również na prywatne opinie o organizatorach zbiórek, plotki, domysły, itp.

Zamknij
Jak zgłosić nadużycie ?
Zobacz
Jak zgłosić nadużycie ?
Zamknij

Jeśli uważasz, że organizator zbiórki narusza prawo, kliknij przycisk „Zgłoś nadużycie” na stronie zbiórki i postępuj zgodnie z instrukcjami. Możesz to również zrobić klikając tutaj. Jeśli chcesz wcześniej rozwiać swoje ewentualne wątpliwości, skontaktuj się z organizatorem zbiórki klikając przycisk „Zadaj pytanie” na stronie zbiórki.

Niezależnie od dokonania zgłoszenia nadużycia na stronie Pomagam.pl, zachęcamy Cię do zgłoszenia sprawy bezpośrednio na policję lub do prokuratury. Zawsze ściśle współpracujemy z organami ścigania w celu wykrycia i zapobieżenia ewentualnym nadużyciom przy wykorzystaniu Pomagam.pl

Zamknij
Czy jeśli zgłoszę nadużycie, to moje dane osobowe zostaną udostępnione organizatorowi zbiórki ?
Zobacz
Czy jeśli zgłoszę nadużycie, to moje dane osobowe zostaną udostępnione organizatorowi zbiórki ?
Zamknij

Nie. Chroniąc Twoją prywatność nie udostępniamy Twoich danych organizatorowi zbiórki. Twoje dane osobowe mogą zostać natomiast ujawnione odpowiednim organom ścigania, które mogą mieć do Ciebie dalsze pytania.

Zamknij
Czy zostanę poinformowany o wyniku mojego zgłoszenia ?
Zobacz
Czy zostanę poinformowany o wyniku mojego zgłoszenia ?
Zamknij

Niestety nie. Pomagam.pl nie udostępnia żadnych informacji dotyczących użytkowników (w tym organizatorów zbiórek) innym osobom. Informacje takie mogą zostać udzielone odpowiednim organom na ich żądanie.

Zamknij

Kontakt

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie, skontaktuj się z nami.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij